O PRZEDSZKOLU

Nasze Przedszkole „Różany Dworek” w Zieleniewie to przedszkole, w którym dziecko przebywa i wychowuje się w atmosferze życzliwości, zrozumienia i poszanowania godności osobistej. Przedszkole „Różany Dworek” istnieje od 1 października 2008 r. Mieści się przy ulicy Różanej 8 w Kołobrzegu-Zieleniewie, z dala od zgiełku i hałasu ulicznego, w bardzo ładnym, całkowicie dostosowanym do potrzeb dzieci budynku.Nasze sale są kolorowe i słoneczne,  wyposażone w kolorowe meble, zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Dzieci do swojej dyspozycji mają piękny, bezpieczny i w pełni wyposażony ogród. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przedszkolaków znajduje się oddzielnie wydzielony plac zabaw. Przedszkole funkcjonuje cały rok kalendarzowy, również w okresie szkolnych przerw przedświątecznych, ferii zimowych, wiosennych i wakacji. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 - 16.30

Zapewniamy swoim wychowankom trzy posiłki dziennie; śniadanie, zupa, podwieczorek i drugie danie. Przygotowujemy specjalne menu dla dzieci z alergią.

Zapewniamy dzieciom różne formy wypoczynku: leżakowanie ( dzieci młodsze), relaksacja, czynny wypoczynek.

Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych.

Realizujemy treści i zadania programowe wynikające z Postawy Programowej Wychowania Przedszkolnego Ministra Edukacji.

„Różany Dworek” jest przedszkolem o profilu artystycznym. Zależy nam w szczególności, aby dzieci miały aktywny kontakt z różnymi dziedzinami twórczości artystycznej, jak literatura, sztuki plastyczne, muzyka oraz sztuki teatralne. Priorytetem działalności naszej placówki jest wszechstronny rozwój każdego dziecka w trakcie odkrywania świata podczas zabawy, kształtowanie postaw poprzez obcowanie z otoczeniem przyrodniczym, społecznym, a także nabywanie doświadczeń w obcowaniu z kulturą. Przedszkole proponuje bogatą ofertę imprez i wycieczek dla dzieci.

W ramach oferty edukacyjnej przedszkola prowadzone są zajęcia dodatkowe:

    Język angielski

 Rytmika

    Zajęcia z psychologiem

    Zajęcia z logopedą

Zajęcia  zakresu edukacji komputerowej

Gimnastyka korekcyjna

 Zajęcia plastyczne dla dzieci

Zajęcia teatralne z elementami dramy

Zajęcia przyrodniczo - doświadczalne

 Zajecia  usprawniający motorykę małą

Zajęcia matematyczne